Veri Kurtarma Hizmetleri

.    .    .

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızın, cep telefonunuzun ya da tabletinizin bir gün aniden açılmadığı veya çöktüğü oldu mu?

Bilgisayarınızda sakladığınız ödevlerinizi, tezinizi, şirket evraklarınızı, muhasebe kayıtlarınızı,  ya da sizin için çok önemli olan aile fotoğraflarınızı yanlışlıkla sildiğiniz oldu mu?

Eğer silinmiş verilerinizi barındıran cihazınız yanınızda ise hemen Forensis Bilişim’e ulaşın!

Forensis Bilişim veri kurtarma hizmetleri kapsamında; her türlü bilgisayar, cep telefonu, tablet, mp3 player, multimedya player, hard disk (sabit disk), flash bellek (taşınabilir bellek) ve hafıza kartları içerisinde yer alan silinmiş ya da formatlanmış verilerinizi güvenle kurtarıyoruz!

Veri kurtarma hizmetlerinin yanında, dilerseniz çöken bilgisayarınızı yeniden kuruyor, isteğinize göre özelleştiriyor ve kurtardığımız verilerinizi yeniden bilgisayarınıza taşıyoruz!

 

Güvenlik Kamera Sistemi Danışmanlığı

.    .    .

Forensis Bilişim tarafından sağlanan güvenlik kamera sistemi danışmanlığı sadece kameraların konumlarının veya sayılarının yeterliliği gibi ölçütlerin sorgulandığı klasik danışmanlık hizmeti değildir.  Elbette ki hiçbir güvenlik kamerasından teknik kapasitesinin üzerinde bir verim alınması mümkün değildir. Ancak güvenlik için harcanan finansal kaynaklardan en üst düzeyde verim alınması mümkündür.

Özel veya iş hayatınızda güvenlik kamera sistemine ihtiyacınız olduğunu düşünüyor ve elinizdeki finansal imkânlar dâhilinde maksimum verim almak istiyorsanız,

Mevcut güvenlik kamera sisteminizin ne oranda verimli çalışıp çalışmadığını merak ediyor ve sisteminizi geliştirmek istiyorsanız,

Hemen bizimle iletişime geçin; güvenliğiniz için bilgimizi, uzmanlığımızı ve tecrübelerimizi sizinle paylaşalım.

 

Adli Görüntü Analizleri

.    .    .

Hepimizin bildiği üzere güvenlik kamera sistemleri sadece kötü niyetli kişileri caydırsın diye kurulmuyor. Öyle olsaydı her yıl binlerce insan iş yerlerine ve oturdukları binalara güvenlik kamera sistemi kurdurmak yerine oyuncak kamera düzenekleri kullanmayı tercih ederdi.

Güvenlik kamera sistemlerinin birincil amacı caydırıcılık olmakla beraber, bu sistemlere çok ciddi para yatırılmasının asıl nedeni, geçmişe dönük arşiv kayıtları saklayarak bir olay yaşandığında mağduriyete neden olan kişilerden hesap sorabilmektir. Bu sayede şu ana kadar çok sayıda hırsız, dolandırıcı veya diğer kötü niyetli kişilerin mağdurlara verdikleri zararlar maddi/manevi olarak telafi edilmiştir.

Normal koşullarda evlerimizde veya iş yerlerimizde meydana gelen bir olayın ardından arşiv güvenlik kamera görüntülerinin kayıt sistemi içerisinden alınması, arşiv kayıtların izlenmesi ve mağduriyete neden olan kişilerin tespit edilmesi gerekir. Bu işlem güvenlik kamera sisteminizi kuran firma tarafından yapılabileceği gibi olay yerine çağırılan güvenlik birimlerince de yapılabilmektedir.

Ancak güvenlik kamera sistemlerinin ideal donanım standartlarını karşılamaması, yanlış mekânlara kurulum, yetersiz kayıt cihazlarının kullanılması, sistemi kuran firmanın bu konuda ehil olmaması nedenleriyle çoğu zaman bu sistemlere yatırılan para ve umut çöpe atılmaktadır. Yanlış donanımlar ile yanlış pozisyona kurulmuş bir güvenlik kamera sisteminden elde edilen görüntüler, maalesef meydana gelen mağduriyetlerin karşılanması için gereken arşiv görüntüyü veremez.

Bu durumda elimizde son bir fırsat bulunmaktadır. Profesyonel görüntü analizleri ile görüntülerin iyileştirilmesi, onarılması ve böylelikle hem görüntülerin delil haline getirilmesi hem de suçlu kişilerin tespit edilmesi.

Güvenlik kamera sistemlerine ait görüntülerin iyileştirilmesi ve delil haline getirilmesi, sinyal işleme uzmanları tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Maalesef temel bilgisayar bilgisi ile piyasa da bilinen Photoshop vb. programları iyi kötü kullanarak görüntü analizi yaptığını iddia eden bir yığın kişi; hem mağdurların elindeki görüntüleri, hem paralarını hem de umutlarını çöpe atmaktadırlar.

Forensis Bilişim olarak farkımız, profesyonel görüntü iyileştirme, görüntü onarma, güvenlik kamera kaydı çözümü, görüntü karşılaştırma ve görüntü montajı konularında üst düzey akademik ve teknik tecrübeye sahip olmamızdır. Görüntü analizine ihtiyaç duyduğunuzda bu işin basit veya uzmanlık gerektirmeyen bir iş olduğunu düşünmeyin. Başınıza bir olay geldiğinde gerçekten mağduriyetinizi gidermek istiyorsanız, profesyonel destek alın.

Her ne kadar hiç birimiz istemesek te hayatın akışı içerisinde başımıza kötü olaylar gelebilmekte. Herhangi bir mağduriyet yaşadığınızda, elinizde mağduriyete konu görüntü kayıtları var ise; Forensis Bilişim size destek vermeye hazırdır. Forensis Bilişim Hizmetleri, “Görüntü Analizleri” kapsamında aşağıda sunulan alanlarda profesyonel destek sağlamaktadır.

Güvenlik Kamera Kaydı Çözümü
Tam kapsamlı güvenlik kamera kaydı analizleri ile hiç bir detayı kaçırmayın!
Görüntü İyileştirme
Görüntüler içerisinden ihtiyacınız olan detayları bulmak bizim işimiz!
Görüntü ve Fotoğraf Karşılaştırma
Video görüntüleri ve fotoğraflar arasında bilimsel esaslara dayalı karşılaştırma analizleri..
Görüntüler Üzerinde Montaj Analizi
Bilimsel metodlar ile video görüntüleri ve fotoğraflar üzerinde montaj yapılıp yapılmadığının tespiti..