Güvenlik Kamera Sistemlerinin Tarihsel Gelişimi

Teknolojide ki son gelişmeler  CCTV sistemlerini de etkilemiş, görüntüleme sistemleri güvenlik, koruma ve yönetimsel  uygulamaların vazgeçilmez parçası olmuştur.

Bina, tesis ve kurumların güvenlik organizasyonlarının yanı sıra, çalışanların izlenmesi, kanıtların toplanması, fabrikalarda üretimin, mağazalarda, bankalarda hırsızların takibi ve müşteri ilişkilerinde CCTV sistemlerinden yoğun olarak yararlanılmaktadır. görüntü analizi, görüntü inceleme, bilirkişi, görüntülerin çözümü, görüntü bilirkişisi

Yine  teknolojik gelişmelere paralel olarak  pek çok kurum ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak, şüpheli şahısları ve plakalı araçları tespit etmek bina, park, alanlarında, havaalanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır.

Tarihsel gelişimine göre şu ana kadar dünya üzerinde kullanılmış ve kullanılmakta olan çok çeşitli güvenlik kamera sistemleri bulunmaktadır. Eski teknolojiden yeni teknolojiye doğru bu sistemler 4 çeşittir:

1. Quad Compressors (Dörtlü Sıkıştırıcı)

2. Sequentinal Switcher (Ardışık Seçici)

3. Multiplexers (Çoklayıcılar)

4. Sayısal CCTV Sistemleri (Sayısal Güvenlik Kamera Sistemleri)

Konu başlıklarını içeren diğer makaleleri okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. görüntü analizi, görüntü inceleme, bilirkişi, görüntülerin çözümü, görüntü bilirkişisi